Powróć do zasobów

Utrzymać kontrolę cz.2

Zespół Scotwork Polska
Kontrola Scotwrok Negocjacje AI

Ostatnio wspominaliśmy, że połączenie między kontrolą a prędkością zostało uwiecznione przez Mario Andrettiego: jednego z najsłynniejszych kierowców wyścigowych swojego pokolenia, a który bez względu na osiąganą prędkość, zawsze w pełni kontrolował samochód, tor i swoje emocje.

W Scotwork wierzymy, że Twoja zdolność do wpływania na negocjacje, ich kierowanie i kontrolowanie, opiera się na dwóch kluczowych elementach:

  • Twojej wiedzy (zrozumienie procesu negocjacyjnego)
  • Twoich umiejętnościach negocjacyjnych

8-etapowy proces negocjacyjny Scotwork

Nazywamy ten proces „8-etapowym podejściem do negocjacji”.

W latach 70, w okresie dramatycznych zmian i niepokojów społecznych w Wielkiej Brytanii, przeprowadzono rozległe badania przez naukowców z Uniwersytetu Strathclyde w Glasgow. Badania skupiały się na obu stronach konfliktu czyli między zarządem a związkami zawodowymi.

Na podstawie tych pierwotnych badań, Scotwork zidentyfikował 8 Kroków, przez które negocjatorzy zazwyczaj przechodzą podczas procesu negocjacyjnego. Kiedy jesteś w samym środku sporu; kiedy wydaje się, że utkwiłeś w mglistym gąszczu argumentów i kontrargumentów; kiedy jedyną drogą wyjścia wydaje się impas, spór i niezgoda; kiedy wszyscy wokół Ciebie wydają się tracić głowę, Twoja znajomość 8 Kroków pomoże Ci znaleźć drogę do rozwiązania, do zakończenia negocjacji.

Zrozumienie procesu negocjacyjnego, aby utrzymać kontrolę

Zrozumienie procesu negocjacyjnego pozwala na śledzenie postępów i decydowanie, co należy zrobić, aby:

  • iść naprzód,
  • spowolnić negocjacje,
  • wstrzymać negocjacje,
  • zakończyć negocjacje

Twoja wiedza o procesie negocjacji jest jednym z fundamentalnych mechanizmów kontrolnych, które masz do dyspozycji podczas negocjacji.

Przez ostatnie 45 lat ten proces był weryfikowany w rzeczywistości i stał się fundamentem programu „Advancing Negotiation Skills” Scotwork, który pozwala rozwijać umiejętności negocjacyjne setek tysięcy osób rocznie w 120 krajach.

Niezależnie od miejsca, w którym prowadzimy trening, niezależnie od kultury uczestników, niezależnie od skali konfliktów, w które są zaangażowani i niezależnie od tematu sporu, ten proces jest wspólny dla wszystkich. Jest uniwersalny.

Rozwój umiejętności negocjacyjnych

Oczywiście sama znajomość procesu nie wystarczy! Odpowiednie umiejętności w każdym z tych etapów muszą być wyuczone, a wybór najbardziej odpowiedniej umiejętności w odpowiednim momencie wymaga szybkiego myślenia i precyzyjnego działania. To przychodzi tylko z praktyką, którą tylko można zdobyć trenując, trenując i trenując.

Kontrola w negocjacjach jest kluczowym elementem skutecznego zarządzania procesem rozmów. Osoba, która potrafi kontrolować przebieg negocjacji, ma większe szanse na osiągnięcie swoich celów, a co najważniejsze utrzymując jednocześnie relacje z drugą stroną.

Ważne jest, aby kontrolować tempo i kierunek rozmów, zadając odpowiednie pytania i jasno wyrażając swoje stanowisko. Kontrola polega także na zarządzaniu emocjami oraz reagowaniu na próby przeciwnika zmiany dynamiki negocjacji. Umiejętność kontrolowania informacji, czyli decydowanie o tym, kiedy i jakie informacje ujawniać, może znacząco wpłynąć na wynik prowadzonych rozmów.

Wreszcie, konieczna jest pewność siebie, aby kontrolować to, co się dzieje w czasie negocjacji, podobnie jak w wyścigach. Na szczęście jednak, w większości przypadków, konsekwencje fiaska negocjacji nie są aż tak poważne jak na torze. 

OTWÓRZ SIĘ NA MYŚLENIE.

ZDOBYWAJ PEWNOŚĆ SIEBIE.

TRENUJ Z NAMI.  




Udanych negocjacji!

 

Zapisz się do naszego newsletera

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google. Cenimy Twoją prywatność. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.